Варикозне розширення вен. Остеопатія.

   Мене часто запитують про те, чому після видалення варикозної вени на нозі починають незабаром з'являтися нові?
   Насправді, на тему варикозу існує дуже багато хибних думок. Давайте розглянемо лише деякі з них.
   Найпопулярніша хибна думка:
   Варикозне розширення вен - це спадкова хвороба! Я не буду заперечувати, що варикоз може бути обумовлений генетично, але найчастіше ми маємо справу не з успадкуванням мутацій, що призводять до розвитку варикозу, а з успадкуванням соціальних факторів (харчова поведінка, стиль життя, психосоматична напруженість і ін.), які, в свою чергу, призводять до розвитку варикозної хвороби.
   Причини варикозу завжди лежать в недостатності клапанного апарату вен нижніх кінцівок. І це теж далеко не завжди вірно, найчастіше порушення клапанного апарату - це вже вторинний симптом, що розвивається далеко не в самому початку захворювання.
   А в чому ж причина варикозу? Вона зазвичай криється в порушенні відтоку венозної крові в малий таз. Тобто по артеріальній системі кров притікає, а ось по венозній системі відтік порушений. Таким чином вени переповнюються, починає порушуватися сама система вен, в тому числі і клапани.
   Але в більшості випадків причина криється не в самих венах і навіть не в ногах, а там, де ноги втрачають своє горде ім'я! Так-так, ви все правильно зрозуміли, саме там, в малому тазу. І особливо це актуально для жінок!
   Слабкість м'язів тазового дна, опущення матки, спайковий процес в малому тазу - все це призводить до зміни зв'язувального апарату матки і яєчників. Як результат, зв'язки коротшають з однієї чи іншої сторони, відбувається компресія венозної системи, що, в свою чергу, вже призводить до утруднення відтоку венозної крові з нижніх кінцівок.
   З остеопатической точки зору це питання вирішується корекцією зв'язувального апарату матки, при гінекологічному огляді зазвичай виявляється зміщення шийки матки, положення ретро- або антефлексіо. При невеликому зсуві (тракції) рукою шийки матки з'являються хворобливі відчуття, нерідко пов'язані з перерастяжением і (або) укороченням зв'язок матки.
   Порушення роботи кишечника також може бути причиною порушення відтоку крові з нижніх кінцівок. У таких пацієнтів при пальпації черевної стінки спостерігається спазм в області сигмовидної кишки, також можуть бути больові відчуття при пальпації області висхідної ободової кишки.
Порушення мобільності і мотільності печінки зазвичай відбувається при тривалому психоемоційному напруженні, що може призводити до дисфункції жовчовивідних проток і в подальшому до порушення в системі нижньої порожнистої вени печінки і воротньої вени печінки. За моїми особистими спостереженнями, у таких пацієнток нерідко спостерігається ще і дисфункція яєчників, що виявляється функціональними кістами. Якщо при остеопатичній діагностиці виявляється виражене верхнє зміщення печінки, то в такій ситуації може порушуватися кровопостачання органів малого тазу, можуть проявлятися спазми в кишечнику, а також симптоми варикозної хвороби глибоких вен нижніх кінцівок. Якщо при діагностиці остеопат виявляє зміщення печінки вниз, то в даному випадку можуть проявитися такі симптоми, як тяжкість в області серця, утруднення на вдиху («камінь»). В тому і в іншому випадку остеопатичне лікування буде давати позитивні результати на відміну від фармакологічного, яке в даних випадках абсолютно марне, оскільки не може скорегувати порушення мобільності і (або) мотільності печінки і, як наслідок, порушення венозної системи.
При варикозному розширенні вен рекомендується 2 рази на рік проводити остеопатічну корекцію печінки, органів грудної клітки і 1 раз на рік проводити корекцію органів малого таза (гінекологічний профіль), а також корекцію кісток таза.

© Микита Істомін.