Досить часто приходять пацієнти, які скаржаться на біль в плечових суглобах з іррадіацією болю по ходу руки. Також нерідко болить і шия. Такі пацієнти часто звертаються, насамперед, до невролога, їм проводять рентген шийного відділу і, о диво, причина виявлена - остеохондроз шийного відділу хребта. Починається лікування стандартне: фізіотерапія, масаж, уколи мільгами, і т.п. та нічого не допомагає. Те ж саме відбувається і з болями в спині .... Захворіла спина, зробили МРТ, а там, о Боже, ГРИЖА ..... І давай її лікувати, а то і оперувати. І ніхто ж і не подумає навіть, що грижа там вже років 20 сидить і сиділа б і далі, якби її випадково, бідну, не сфотографували і не звинуватили в больовому синдромі. Те ж саме і з шиєю, остеохондроз там давно вже сидить і далеко не завжди він винен у всіх бідах.
А ось те, що печінка може бути причиною болів в плечових суглобах - це для багатьох буде відкриття. У багатьох статтях я говорив про те, що не завжди порушення функції органу є причиною проблем, це вже вторинне змінення. А ось порушення мобільності і мотільності можуть стати причинами болів там, де і не подумаєш. Ми забуваємо про те, що наш організм - це не тільки органи, це ще й ціла система зв'язок, фасцій і судин і дуже багато систем, які пов'язані між собою через зв'язковий і фасціальний апарат, а напруга великих вен може стати причиною болів в протилежному кінці тіла, да ...
І якщо пацієнта більше турбує біль в правому плечі, обмеження повороту голови в ліву сторону - потрібно обстежити печінку. І обстежити її потрібно не на УЗД, яке показує лише порушення функції.
Отже, печінка є досить розвиненим зв'язковим апаратом, крім того, через неї проходять великі судини - нижня порожниста вена (кава інферіоре) і воротная (портальна) вена печінки.
Печінка фіксована низкою зв'язок. Від діафрагмальної поверхні печінки вгору, до діафрагми, йде очеревинна серповидна зв'язка. В її вільному кінці закладена кругла зв'язка печінки. Ззаду листки серповидної зв'язки під прямим кутом підходять до іншої брюшної зв'язки, вінцевої зв'язці печінки, яка одним листком з діафрагмальної і іншим з нижньої поверхні фіксує задню, внебрюшну поверхню печінки до задньої стінки живота. Від кінців печінки до серповидної зв'язки відходять права і ліва триангулярна зв'язки, що прикріплюють печінку до діафрагми. Серповидна, кругла, вінцева і триангулярна зв'язки відносяться до групи підвішуючих зв'язок. Нижня поверхня печінки з'єднується з малою кривизною шлунка печінково-шлункової зв'язкою і з верхньою частиною дванадцятипалої кишки печінково-дванадцятипалої. Ці зв'язки називають підтримуючими. Задньою поверхнею печінка фіксована до діафрагми і черевної стінки, а також зрощена з нижньої порожнистої веною.
Таким чином, печінка має підвішуючи та підтримуючи зв'язки. Зміна наповнення шлунка може впливати на зв'язки, натягуючи і перерастягуючи ту, чи іншу зв'язки. Часто у людей, схильних до переїдання є порушення дихальної функції (ускладнення вдиху або видиху, прискорене серцебиття. Зміщення печінки вниз призводить і до напруги грудної клітини, а також м'язів грудей, приводячи їх в спазм. Роль м'язів грудей - приведення руки до тіла. Таким чином, при кожному русі в плечовому суглобі створюється надлишковий опір, який призводить у результаті до зносу суглоба, можливо локальної запальної реакції і больового синдрому при русі. Часто біль сильніше за певних рухах. Наприклад, при відведенні руки.
Діагностика: для того, щоб диференціювати печінковий генез від інших, досить лівою рукою взяти реберну дугу справа і провести латеро-медіальне і краніальне зміщення печінки. Переведу: просто берете лівою рукою праві ребра і тягніть до середини тіла і вгору. При цьому ви піднімаєте руку вперед, а потім убік. Якщо ви відчуваєте, що рух в деякій мірі полегшується, значить у Вас є порушення мобільності печінки. Печінка - один з найбільших органів в тілі і один з найважливіших. Печінку безпосередньо або опосередовано пов'язана майже з усіма найважливішими органами. Тому відновлення мобільності, мотільності і кровопостачання печінки є найважливішою ланкою в багатьох патологічних процесах.
В яких випадках це актуально? Якщо Вас лікують від остеохондрозу, але не особливо успішно. Якщо у Вас періодично є болі в плечовому суглобі. Якщо більше болить в лівому плечовому суглобі, то має сенс дивитися шлунок або підшлункову залозу, а також діафрагму.
Лікування. На жаль, на найпопулярніше запитання: яку таблетку купити? - відповіді не буде, лікування в даному випадку можливо у остеопата .
Автор статті Микита Істомін, лікар акушер-гіенколог, лікар клінічской лабораторної діагностики, лікар-остеопат.