Причини надмірної ваги

    Психосоматичним компонентом зайвої ваги частіше буває:

  1. Звернення уваги на себе - ну чим ми більше, тим ми більш помітні в натовпі, неважливо в якому контексті, сприяє стати більш помітним.
    Додаткове заземлення - велика вагуа нам допомагає при недостатній заземленности, щільніше тиснути на опори, тим самим як би посилюючи контакт між нами і землею. Великий об'єм також збільшує кращий контакт з одягом, вона більше починає надавати зворотний опір, надаючи додаткове відчуття заземленности.
  2. Страх смерті - це найсильніший страх людини. Справлятися з ним нам допомагають всілякі втіхи, приналежність до групи людей, матеріальні цінності, накопичення і поглинання.
  3. Стреси - організм влаштований таким чином, що під час тривалого стресу він починає виробляти жир і розкладати його по різних куточках нашого тіла, тим самим захищаючись від стресу.
  4. «Псевдо життя» - розмови про дієти і зайвій вазі. Тим самим надаючи вторинну вигоду спілкування з людьми на загальну для них тему.
  5. Напруга - часто напружена ділянка тіла болить при безпосередньому впливі на це місце або зовсім без впливу. Жир немов захищає це місце від контактів, розширюючи свої кордони.
  6. Сексуальність - при підвищеній сексуальності і неможливості її вираження, через якісь заборони, пов'язані з вихованням, середовищем перебування, різними переконаннями, віри, сором'язливістю, низькою самооцінкою, невпевненістю і т.п.
  7. Сенсорна глухота - тривога, страх, сексуальне збудження, активність, переживання - все це може плутатися з відчуттям голоду.

   Дійсно, заїдати сексуальне збудження можливо, ось тільки потреба, наприклад, сексуальної близькості не була задоволена, замість чого організм отримав зайві калорії.
   Тотальне розслаблення тіла призводить до включення функції саморегуляції, відновлення всіх систем внутрішніх органів, і як наслідок повернення до нормальної ваги.
   Як би ви ненавиділи свою зайву вагу, вона для вас виконує певну необхідну функцію і може не одну, перераховані вище. І виходить так, усунувши напругу, надлишкова вага йде, і ви зменшується в об'ємі. Якщо ми не усунемо причину, то всі наші спроби будуть марними, нагадуючи битвами з вітряними млинами.

Автор статті: Іванова Ірина.